Mark Zuckerberg, kamerka internetowa, zasłanianie kamerki internetowej, zaklejanie kamerki internetowej

Zuckerberg zasłania swoją kamerkę internetową! Może też powinieneś?

Mark Zuckerberg zasłania kamerkę internetową i zakleja mikrofon!

Kiedy założyciel Facebooka umieścił na swoim Instargramie zdjęcie wieńczące 500 milionów użytkowników miesięcznie na tym socialmedia, w Internecie rozpoczęła się burza. Wszystko za sprawą jego kamerki internetowej.

Bardziej od samego Zuckerberga, wśród użytkowników większe zainteresowanie wzbudził jego MacBook stojący na biurku w tle. Wprawne oko internautów wypatrzyło, że kamerka internetowa i mikrofon są zaklejone.

Zaklejona kamerka internetowa i mikrofon są zwykle sygnałem, że ktoś jest skupiony na chronieniu swojej prywatności. Poprzez te kanały, hakerzy mogą dostać dostęp do urządzenia i przejąć je przy użyciu wirusów, tzw. trojanów. W odniesieniu do doniesień Edwarda Snowdena, są co najmniej 2 rządowe programy, które zostały stworzone by przejąć kamerkę internetową i mikrofon by inwigilować ludzi.

Mark Zuckerberg z pewnością jest łakomym kąskiem dla hakerów. Jako najbogatszy Millenials i twórca najpopularniejszego portalu na świecie ma się na baczności jeśli chodzi o kwestię jego prywatności.

Prawdopodobnie każdy z nas nie lubi być podglądany bez naszej wiedzy. Nieważne czy jesteśmy CEO wielkiej firmy czy prywatnymi użytkownikami siedzącymi w domu na kanapie przed komputerem. Poczucie bezpieczeństwa to jedna z podstawowych potrzeb człowieka. Dlaczego nie zapewnić jej sobie poprzez zakrycie kamerki?

 

***

źródła:

1) https://www.theguardian.com/technology/2016/jun/22/mark-zuckerberg-tape-webcam-microphone-facebook

2) https://www.nytimes.com/2016/06/23/technology/personaltech/mark-zuckerberg-covers-his-laptop-camera-you-should-consider-it-too.html

3) https://www.csmonitor.com/Technology/2016/0623/Why-Mark-Zuckerberg-covers-his-laptop-s-camera-and-micophrone-video